שמאי דירות

עמית מהלל ושות׳ - משרד שמאות מקרקעין, ניהול מקרקעין ונדל"ן.

לייעוץ שמאות מקרקעין חינם יש למלא את הפרטים הבאים

שמאי דירות

רכישת דירה היא ללא ספק אחת העסקאות הגדולות שאדם ממוצע עושה בחייו אם לא הגדולה שבהן. רגע לפני רכישת נכס כלשהו ודירה בפרט חשוב להזמין שמאי דירות מקצועי שיוכל להעריך היטב ובצורה המדויקת ביותר שאפשר את שווי הנכס, זאת כדי שתוכלו להעריך אם אתם בדרך לעשות עסקה טובה ומשתלמת. לצערנו הרב בעלי דירות מבקשים מראש יותר כסף כדי לפתוח את המחיר למשא ומתן ובסופו של דבר לקבל את המחיר אותו הם רוצים על הדירה, כך שמי שאינו נכנס למשא ומתן על הדירה עשוי לשלם הרבה יותר מאשר הדירה באמת שווה. יתרה מכך ייתכנו מקרים שהמחיר הוא גדול בהגזמה בשל בניה לא חוקית וכד'.

מה זה הערכת דירה למשכנתא על ידי שמאי דירות?

הערכת שמאי לדירה למשכנתא היא דוח רשמי המעיד על שווי השוק של הנכס הנרכש. מסמך זה נמסר לבנק כדי לקבוע את נזילות הנכס הממושכן. במקרה של הפרת החוזה, לבנק יש זכות למכור את הדיור הממושכן.

כדי שהבנק יאשר לכם לקחת משכנתא לרכישת דירה צריך לאסוף חבילת מסמכים. אחד המסמכים החשובים ביותר הוא דו"ח שמאות של שמאי דירות, כאשר בדו"ח מצוין מצב הדיור, סיכויי המכירה של האזור, נתונים טכניים. דוח זה מהווה אישור על נזילות הנכס שעבור רכישתו מונפק כסף. יש צורך בהערכה כדי לקבוע את מחיר השוק של הנכס.

מיהו שמאי דירות וכיצד הוא יכול לעזור לנו?

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע המוסמך לבצע בדיקות מקיפות על נכס כלשהו ולהעריך את שווי הנכס בהתאם לפרמטרים שונים הקשורים לנכס עצמו, לסביבה שלו ולפרמטרים אחרים. במקרים רבים גם דירות או נכסים שנראים אטרקטיביים מסתירים מתחת לפני השטח לא מעט בעיות המתגלות רק באמצעות שמאי דירות המבצע הערכה ובדיקה לנכס. כך למשל בעיות מיסוי הקשורות לנכס, בעיות בנושא בעלות הנכס, ליקויי בנייה ותשתיות, שעבוד הנכס לטובת גוף אחר, בניית לא חוקית ועוד. יתרה מכך השמאי אף בודק את שווי ערך הדירה על פי מצבה, על פי משתנים שונים בסביבה העשויים להשפיע על מחיר הדירה ועוד.

מדוע אם כן חשוב להיעזר בשירותיו של שמאי דירות מקצועי?

שמאי דירות מנוסה ומקצועי ידע להעריך את שווי הנכס המיועד לקנייה בצורה הטובה והמדויקת ביותר. באינטרנט תמצאו אינספור סיפורים אמיתיים על אנשים שבאים לרכוש דירה במחיר מסוים ואז גילו כי חלק מהדירה נבנה באופן לא חוקי, מה שדרש מהם לאחר מכן להרוס את הבניה הלא חוקית ולשפץ את הדירה מחדש. מה זה אומר? מלבד עלויות השיפוץ הגבוהות הרי שגם הערך של הדירה יורד כיוון שנאלצתם להוריד חדר או חלק אחר מהדירה שכביכול היה אמור להעלות את ערך הנכס לסכום אותו שילמתם ברכישת הדירה. זו רק דוגמה אחת מיני רבות ולכן חשוב לשכור את שירותיו של עמית מהלל שמאי מקרקעין שיגיע להעריך את שווי הנכס ולעזור לכם להימנע מסיטואציות לא נעימות שכאלה.

למה צריך הערכת משכנתא?

בעת כריתת הסכם הלוואה בסכום כסף גדול, נדל"ן מהווה ערב להחזר החוב. לכן, יש צורך לקבוע את הרווחיות שלה בהשוואה לסכום הכסף שנשאל. לשם כך שמאי דירות עורך בדיקה עצמאית. כתוצאה מכך, הבנק מקבל מידע אמין לגבי המחיר, והלקוח רואה סיכויים אמיתיים לרכישה. שני הצדדים מבוטחים מפני הטעיה. המקרקעין נשארים בבעלות הבנק עד לפירעון מלא של חוב המשכנתא. במקרה של כשל בהתחייבויות האשראי, הבנק רשאי למכור נדל"ן לכיסוי החוב. זה מקטין את הסיכונים, כי הבנק יחזיר את כספו ללא קשר לתוצאה.

על פי מה נקבע שווי הנכס על ידי שמאי דירות?

מחיר השוק הממוצע עבורו תוצא הדירה בזמן הקרוב בדרך כלל נקבע על ידי השוואת מחירים לדירות בפריסה דומה באותו אזור. אבל זה עשוי להיות שונה מהמחיר בדוח, כי השמאי מנתח באופן אובייקטיבי את כל הניואנסים. לדוגמה, המוכר עשוי לנפח את העלות עקב תיקוני מעצבים, ואילו בפועל מבחינת שווי הנכס זה לא שווה כלום. לעומת זאת אם שמאי דירות מאתר ליקויי בנייה חמורים, דבר זה עלול להוריד משווי הנכס. לרוב הבנק יעניק לכם רשימה של שמאים מהם תוכלו לבחור עם מי לעבוד, אך אתם יכולים לקבל את שירותיו של שמאי דירות מומחה גם מחוץ לרשימה זו.

במקרה זה עמית מהלל שמאי מקרקעין ישמח להעניק לכם שירות מקצועי ואמין, בסופו אתם תקבלו דו"ח מפורט שתוכלו להגיש בבטחה לבנק שלכם. צרו קשר עם עמית מהלל שמאי מקרקעין ולא תצטערו!

משרד שמאות מקרקעין עמית מהלל ושות׳ – נשמח לתת לכם שירות שמאות מקרקעין בטלפון 052-6522734, כדי לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות לחצו כאן.

דילוג לתוכן